Novinky

V roku 2019 sa uskutočnili voľby členov odborných rád FPKNM pre 12 národnostných menšín. Okrem novozvolených členov boli viacerí členovia opätovne zvolení a budú pokračovať vo svojej funkcii. Funkčné obdobie člena odbornej rady je dva roky. Zoznam členov odborných rád: hflwhflshglshgldghlskghslkghsilehgtorieghlkeshgslhglshgslghsl

 

 Bulharská národnostná menšina:

  1. Radostina Doganova
  2. Ľudovít Halmo
  3. Elenka Arnaoudova
  4. Otília Leskovská
  5. Angel Pavlov

Česká národnostná menšina:

  1. Hana Husenicová
  2. Jiří Zaťovič
  3. Hana Zelinová
  4. Dagmar Čerťanská
  5. Zuzana Lisoneková

Chorvátska národnostná menšina:

  1.  Jozef Klačka
  2. Mária Dobríková
  3. Anna Medveďová
  4. Hilda Mitterpachová
  5. Lýdia Šrámková

Maďarská národnostná menšina:

kultúrno-osvetová činnosť a vzdelávacia činnosť, veda a výskum

  1. Andrea Demecs
  2. Csilla Szabó
  3. Zsófia Varsányi
  4. Štefan Horňák
  5. Szilárd Sánta

literárna, nakladateľská a vydavateľská činnosť

  1. Ágota Antal
  2. Bálint Barak
  3. Gabriel Gábor Csanda
  4. Zsolt Beke
  5. László Juhász

divadelné, hudobné, tanečné, výtvarné a audiovizuálne umenie

  1. Géza Hizsnyan
  2. Róbert Lakatos
  3. Mátyás Prikler
  4. András Cséfalvay
  5. Dusan Hégli

Moravská národnostná menšina:

  1. Alojz Kaššák
  2. Juraj Adamec
  3. Anton Buday
  4. Zuzana Lisoneková
  5. Lýdia Šrámková

Nemecká národnostná menšina:

  1. Rastislav Fiľo
  2. Heidi Schürgerová
  3. Jana Vargová
  4. Dagmar Čerťanská
  5. Lýdia Šrámková

Poľská národnostná menšina:

  1. Katarzyna Iwona Bielyk
  2. Elena Glebová
  3. Iveta Matejková
  4. Jarmila Zaťková
  5. Miriam Zsilleová

Rómska národnostná menšina:

kultúrno-osvetová činnosť a vzdelávacia činnosť, veda a výskum

  1. Miroslava Chromá
  2. Július Grulyo
  3. Dušan Váradi
  4. Dominika Badžová
  5. Vladimír Horváth

literárna, nakladateľská a vydavateľská činnosť

  1. Janette Motlová
  2. Kristína Mojžišová
  3. Petra Nagyová
  4. Milan Berko
  5. Ján Čonka

divadelné, hudobné, tanečné, výtvarné a audiovizuálne umenie

  1. Erika Godlová
  2. Magda Kmeťková
  3. Viera Lacková
  4. Marek Šulík
  5. Radko Tokár

Rusínska národnostná menšina:

  1. Mária Pajzinková
  2. Peter Medviď
  3. Marián Marko
  4. Anna Plišková
  5. Ján Lipinský

Ruská národnostná menšina:

  1. Natália Balanová
  2. Igor Kovasev
  3. Oľga Dašková
  4. Miroslava Pastorková Kiseľová
  5. Szilvia Szabó

 Ukrajinská národnostná menšina:

  1. Helena Dohovičová
  2. Ján Tilňák
  3. Viktor Bandurčin
  4. Marta Kákoni
  5. Ivana Šostaková

 Židovská národnostná menšina:

  1. Jaroslav Franek
  2. Martin Korčok
  3. Tomáš Lang
  4. Peter Salner
  5. Tomáš Teššer

 Odborná rada pre interkultúrny dialóg a porozumenie:

  1. Lucia Molnár Satinská
  2. Ilona Németh
  3. Marek Leščák
  4. Laco Oravec
  5. Andrej Werner

Archív noviniek

Registrácia na verejné vypočutie žiadateľov o poskytnutie dotácie

24
jan
Fond na podporu kultúry národnostných menšín
-
Bratislava
V zmysle uznesenia č. 16 z 29.októbra 2018 zo 7. zasadnutia Správnej rady FPKNM v